Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Nasze usługi


FREZOWANIE KOMINÓW

Frezowanie to jeden z ważniejszych i trudniejszych zabiegów kominiarskich. Polega na mechanicznym powiększaniu wewnętrznej części komina, tak aby zmieścił się umieszczony w nim wkład. Technologia ta może też być wykorzystywana w celu usunięcia niepotrzebnej sadzy i spalin, które utrudniają prawidłowe funkcjonowanie przewodu kominowego. W celu wykonania zabiegu frezowania wykorzystuje się specjalne narzędzie – frez kominowy – który, działając od wewnątrz, usuwa zbędne warstwy gruzu i innych szkodliwych substancji.
Jest to więc bardzo dobry sposób na rekonstrukcję uszkodzonego systemu kominowego. W wyniku rozwiercenia komina powiększa się jego średnica, a tym samym również jego prześwit. Frezowanie jest też szczególnie zalecanym zabiegiem, gdy przystosowujemy komin do np. opalania go piecem stałopalnym. Warto wiedzieć, że operacja ta nie ingeruje w żaden sposób we wnętrze domu czy mieszkania. Frez kominowy działa wewnątrz komina i stamtąd też zbierany jest pył, kurz i gruz. Dzięki temu unikniemy konieczności gruntownego sprzątania pomieszczenia po zakończeniu robót.

USZCZELNIANIE KOMINÓW

Uszczelnianie komina – co to takiego? Są to wszystkie działania mające na celu zapobieżenie zniszczeniu komina i „przeciekaniu” groźnych substancji (takich jak tlenek węgla), a także uszczelnianie przewodów wentylacyjnych czy spalinowych. Obecnie coraz częściej niestety możemy usłyszeć w mediach o tragediach domowych spowodowanych nieszczelnymi kominami. Zamiatanie pod dywan tego tematu może doprowadzić do przykrych dla wszystkich domowników konsekwencji.
Dlatego tak ważne jest, by pamiętać o systematycznej kontroli szczelności przewodów kominowych w naszych domach. Jak więc sprawdzić, czy nasz komin może potrzebować uszczelnienia? Niektóre objawy takiego stanu rzeczy to plamy na ścianach, pękający tynk lub nieprzyjemne zapachy. Uszczelnianie kominów powinno odbywać się szczególnie często w starszych domach jednorodzinnych, bowiem to tam jest największe prawdopodobieństwo awarii. Wszystkim właścicielom tego typu nieruchomości mocno rekomendujemy więc jak najszybsze dokonanie przeglądu swojego komina. W ten sposób można zapobiec wielu nieprzyjemnym czy nawet groźnym wydarzeniom – od cieknącego komina poczynając, a kończąc na tragediach takich jak pożar czy zatruciem tlenkiem węgla.

Jak więc się do tego zabrać? Obecnie uszczelnianie kominów odbywa się na różne sposoby. Możemy wyróżnić szlamowanie przewodu kominowego, które polega na wlewaniu do środka komina masy uszczelniającej; przewód kominowy przybiera wtedy kształt tuby. Można także spotkać uszczelnianie w formie montażu wkładu kominowego, czyli zamontowaniu we wnętrzu przewodu kominowego stalowego lub ceramicznego tunelu, którym odprowadzane są spaliny. Kolejnym sposobem jest montowanie tzw. wkładów rozprężnych. Te, po wpuszczeniu do przewodu kominowego i napompowaniu ich sprężonym powietrzem, ściśle przylegają do ścianek komina i powodują jego uszczelnienie. Niezależnie jednak od wyboru metody i formy uszczelniania kominów, zabieg ten przedłuża ich życie oraz, co najważniejsze, zapewnia bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom domu.

Uszczelnianie kominów – zrób to sam?
Dbanie o bezpieczeństwo i wygodę użytkowania przewodów kominowych nie jest więc czynnością łatwą i szybką. Jest to dość skomplikowany proces, który wymaga nakładu pracy, specjalistycznego sprzętu, a przede wszystkim profesjonalnej wiedzy i umiejętności. Zdecydowanie odradzamy więc zabieranie się do całej operacji na własną rękę. Zamiast tego polecamy fachową pomoc naszych specjalistów. Firma KOMINO kompleksowo zajmie się uszczelnianiem kominów i pomoże zagwarantować jego bezpieczną i efektywną pracę.
Na czym więc dokładnie polegają nasze usługi? Na początek weryfikujemy stan systemu kominowego, by sprawdzić, jakie działania powinny być przeprowadzone. Następnie sprawnie i profesjonalnie dokonujemy wymaganych zmian – wszystko oczywiście przy użyciu najnowszego sprzętu i z wykorzystaniem szerokiej wiedzy i wieloletniego doświadczenia naszych pracowników. Gwarantujemy, że nasze usługi zostaną wykonane szybko, dokładnie i profesjonalnie, dzięki czemu już niedługo będą mogli Państwo cieszyć się całkowitym bezpieczeństwem swojego domu.
Zapraszamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę, która pozwoli zagwarantować pełne bezpieczeństwo oraz nienaganną pracę domowego systemu kominowego.

MONTAŻ WKŁADU KOMINOWEGO

Wkład kominowy to zbudowany najczęściej ze stali lub ceramiki przewód, umieszczany wewnątrz komina w celu odprowadzania spalin oraz zabezpieczenia przewodu kominowego przed uszkodzeniem. Takie rozwiązanie jest często stosowane w domach, w których ze względu na upływ czasu zaprawa między cegłami uległa częściowemu wykruszeniu powodując nieszczelność. Właściwy montaż wkładu ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego działania komina.
Polskie prawo budowlane określa kiedy wymagany jest jest montaż wkładu. Jeśli mamy do czynienia z kominem murowanym, w którym trzeba podłączyć nowoczesny kocioł olejowy lub gazowy (w związku z modernizacją systemu grzewczego), wkład kominowy musi być wykonany ze stali kwasoodpornej. Trzeba również pamiętać o wymaganych wymiarach takiego wkładu, którego średnica nie może być mniejsza niż 150 mm. Wymiary komina nie mogą więc być mniejsze niż 14 x 14 cm.

Jak wygląda montaż wkładu kominowego? Przede wszystkim najpierw należy sprawdzić drożność kanału ceglanego oraz oczyścić go. Ważne jest także ustalenie przebiegu wewnętrznego, co pozwoli sprawdzić czy przewód nie ulega na swojej długości zwężeniom lub załamaniom. Następnie trzeba dobrać odpowiednie wymiary i rodzaj wkładu. Ważny będzie nie tylko materiał, z jakiego wykonany jest wkład, czy możliwość dopasowania go do łamanych kominów, ale także przekrój, który może być okrągły lub owalny. Gdy już mamy właściwie przygotowany wkład, musimy wprowadzić go do środka komina. Najczęściej robi się to od strony dachu opuszczając poszczególne elementy na napiętej linie. Ważne jest, aby elementy były wprowadzane zawsze roztłoczoną częścią (mufą) do góry. W przeciwnym wypadku skropliny pojawiające się wewnątrz wkładu będą wyciekać na zewnątrz.
W miejscu gdzie wkład kominowy będzie podłączony do pieca konieczne jest zainstalowanie trójnika, co łączy się z koniecznością wykucia otworu w ścianie jeśli wcześniej nie został wykonany. Dolna część wkładu zakończona jest tzw. wyczystką czyli miejscem gdzie zbierają się ewentualne rezultaty spalania, które trzeba od czasu do czasu usuwać. Dodatkowo znajduje się tam też zbieracz skroplin, który gwarantuje, że w przypadku pojawienia się wewnątrz wkładu skroplonych substancji nie dostaną się one z powrotem do pieca.
Na szczycie wkładu kominowego umieszcza się najczęściej tzw. „strażaka”, lub daszek kominowy czyli zakończenie chroniące wkład przed czynnikami atmosferycznymi oraz gwałtownymi podmuchami wiatru. Wszystkie elementy powinny być trwale połączone oraz uszczelnione aby zapobiec przedostawaniu się wody w niewłaściwe miejsca.

Usługa montażu w firmie KOMINO
Poprawny montaż wkładów kominowych jest często koniecznym zabiegiem dla zapewnienia bezpieczeństwa domu. Cały proces nie należy do zadań łatwych, dlatego warto go zlecić specjalistom, którzy przeprowadzą instalację szybko, profesjonalnie oraz z użyciem odpowiedniego sprzętu.
Nasza oferta dotyczy montażu wkładów kominowych:
kwasoodpornych,
żaroodpornych,
owalnych,
koncentrycznych do kotłów z zamkniętą komorą spalania.
Mają więc Państwo szeroki wybór, przy jednoczesnej pewności, że jakość każdej z czynności będzie na najwyższym poziomie. Oprócz tego możemy Państwu zaproponować montaż kominów:
izolowanych do kotłów gazowych i olejnych,
izolowanych, żaroodpornych do kotłów na paliwa stałe,
wentylacyjnych ze stali nierdzewnej,
wentylacyjnych w świetlikach.
Zapraszamy zatem do kontaktu z nami. Właściwy montaż wkładu kominowego jest pierwszym krokiem w celu zapewnienia bezpieczeństwa swojego domu i jego mieszkańców. Firma KOMINO zapewni, że zostanie on wykonany sprawnie, profesjonalnie oraz szybko.